Śpiewnik weselny – jaki wybrać?

Coraz częściej na stołach podczas wesel można znaleźć śpiewniki weselne, które mają za zadanie zachęcić gości do uczestniczenia we wspólnych zabawach. To dobre rozwiązanie szczególnie dla par młodych, które nie przepadają za konkretnymi przyśpiewkami weselnymi i chcą kontrolować to, co pojawi się na ich przyjęciu. Jaki więc śpiewnik wybrać i co powinno się w nim znaleźć? Odpowiedź poniżej.

Śpiewniki weselne – co w nich się znajduje?

Śpiewniki weselne to nic innego jak niewielka książeczka, w której umieszczone są konkretne teksty piosenek, które mogą być śpiewane podczas wesela. Wcześniej para młoda ustaliła to z orkiestrą lub z DJ i w ten sposób zachęca wszystkich gości (zarówno tych młodszych, jak i starszych do wspólnej zabawy). Co ciekawe, w takim śpiewniku nie muszą być tylko i wyłącznie typowe przyśpiewki weselne. Można w nim umieścić również piosenki w języku polskim, które pojawią się podczas wesela, które zawsze chętnie wszyscy śpiewają.

Jak one wyglądają?

Śpiewnik weselny to niezwykle przydatny dodatek weselny dla państwa młodych i gości. Znaleźć go można przy każdym talerzu dla gości lub na specjalnych stolikach na sali weselnej. Również nie może go zabraknąć u samych państwa młodych, u rodziców czy u świadków. To bowiem ta grupa powinna zachęcać pozostałych do wspólnego biesiadowania.

Zazwyczaj taki śpiewnik wykonany jest w formacie a5, a jego styl, kolor i dodatki powinny w 100% być dopasowane do reszty dodatków na sali. Para młoda, która zamawia dekoracje na weselę, winietki dla gości, winietki na alkohol, tablice z rozmieszczeniem gości czy kartki z menu – powinna wziąć po uwagę, by wszystko było ze sobą spójne i harmonijne tak by do siebie pasowało.

Czy taki dodatek jest przydatny? Zdecydowanie tak. Goście chętnie biorą udział w różnych zabawach i śpiewach – a gdy znają tekst lub gdy mają go napisanego na kartce – jest im po prostu łatwiej. Warto wziąć pod uwagę taką atrakcję dla swoje przyszłe wesele. Koszt jest niewielki a świetna zabawa gwarantowana.