Materac dla psa – jaki wybrać?

Decydując się na posiadanie czworonoga, musimy pamiętać o skompletowaniu dla niego odpowiedniej wyprawki. Jednym z elementów jest wybór odpowiedniego legowiska dla naszego pupila. Dlaczego wybór posłania dla psa jest taki ważny? Jaki rodzaj legowiska wybrać i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Dlaczego legowisko dla psa jest ważne?

Przede wszystkim dlatego, że pies uwielbia mieć swoje miejsce, w którym może odpocząć. Psy traktują swoje legowisko jak schronienie, mimo że zwykle nie grozi im żadne niebezpieczeństwo ze strony domowników, jednak zwierzę instynktownie szuka miejsca, w którym czuje się bezpiecznie i które pachnie nim samym.

Psy przesypiają średnio 12 godzin w ciągu doby, dlatego bardzo istotne jest zapewnienie zwierzęciu komfortu podczas odpoczynku. Odpowiedni materac w psim legowisku sprawi, że nasz milusiński będzie chętnie w nim leniuchował i nie będzie szukał innych miejsc wypoczynku, jak na przykład kanapa czy sypialniane łóżko. 

Jak dobrać materac do legowiska dla psa?

Wygodne i komfortowe legowisko dla psa to takie, w którym zwierzę może się rozciągnąć oraz w którym ma zachowaną swobodę ruchów. Optymalny wymiar materaca do legowiska otrzymamy, dodając do długości ciała psa około 20-30 cm. Pamiętajmy jednak, żeby nie kupować legowiska na zapas, na przykład w przypadku rosnącego szczenięcia, gdyż zbyt duże posłanie może spowodować, że pies nie będzie czuł się w nim bezpiecznie i nie będzie chciał w nim odpoczywać.

Podobnie jak materace do sypialni, posłania dla psów różnią się twardością. Wszystko zależy od obserwacji preferencji naszego pupila – jeśli uwielbia miękką kołdrę w naszej sypialni, oznacza to, że również przypadnie mu do gustu puchate sprężyste posłanie. Jeśli natomiast chętnie układa się na dywanie, może to oznaczać, że będzie wolał posłanie z twardszej pianki.

Ogromną zaletą posłań i materacy dla psów jest ich ogromna podaż. Legowiska dostępne są w rozmaitych kształtach, kolorach i wielkościach. Ważne, aby materac dla psa był odpowiednio dobrany do jego wielkości i potrzeb. Nasz pupil z pewnością doceni swoje własne przytulne miejsce, w którym będzie mógł wygodnie odpocząć.