złota biżuteria

Dlaczego złoto jest używane do wyrobu złotej biżuterii?

Złoto jest jednym z najcenniejszych i najbardziej rozpowszechnionych materiałów jubilerskich. Złota biżuteria damska od lat stanowi obiekt pożądania kobiet i przykuwa wzrok wielu mężczyzn. Właściwie dobrana biżuteria podkreśla naturalne atuty kobiecego wyglądu. Co warto o niej wiedzieć?

Dlaczego złoto?

Pierwiastek ten ma już za sobą długą historię jako surowiec do wyboru przedmiotów biżuteryjnych. Był używany już w starożytności. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom stanowi on idealny materiał do produkcji pierścionków, naszyjników, kolczyków i innej złotej biżuterii. Złoto jest niereaktywne, co oznacza, że niechętnie wchodzi w reakcje chemiczne. Sprawia to, że przedmioty ze złota nawet po wielu latach zachowują swój blask i wciąż zachwycają swoim wyglądem. Jest ono również kowalne i ciągliwe, dzięki czemu może zostać łatwo uformowane we właściwie dowolne kształty. Złoto jest również wytrzymałe na odkształcenie, przez co złota biżuteria jest w stanie przetrwać próbę czasu i zachować się w niezmienionej postaci.

Jaki rodzaj złotej biżuterii pozostaje na topie?

Pierścionki ze złota od lat pozostają jedną z najpopularniejszych ozdób wykonanych z tego pierwiastka. Mowa tu zarówno o modelach wykonanych ze złota najwyższej próby, jak i tych jedynie pokrytych z zewnątrz jego cienką warstwą. Złota biżuteria Ergold jest nierzadko dodatkowo uatrakcyjniana przez dodanie do niej kamieni szlachetnych i innych wartościowych minerałów, takich jak diamenty, szmaragdy, szafiry, czy rubiny.