płyn do płukania tkanin

Co daje płyn do płukania tkanin?

Płyn do płukania tkanin jest dla wielu osób niezbędny podczas wykonywania prania. Jego główną zaletą jest to, że nadaje praniu zapach, którego nie uzyska ono w procesie prania. Ponadto wiele płynów zawiera również substancje które sprawiają że odzież staje się bardziej miękka.

Jak stosować płyn do płukania tkanin?

Zastosowanie płynu do płukania tkanin nie jest problemem, zazwyczaj wystarczy dolać go do pralki, która samoczynnie pobierze go w odpowiednim momencie procesu prania. Płyn do płukania stosowany jest w końcowej fazie, zazwyczaj podczas ostatniego płukania. Aby uzyskać odpowiednie efekty istotna jest jego odpowiednia ilość, zbyt mało nie da spodziewanego efektu, zaś zbyt dużo może sprawić, że ubrania będą zbyt mocno pachnące i nieodpowiednie w dotyku. Płyn do płukania tkanin może być również stosowany podczas prania ręcznego, wówczas jego właściwa ilość powinna zostać dodana do ostatniego płukania.

Płyn do płukania czy koncentrat?

Bardzo często płyn do płukania tkanin dostępny jest w formie  koncentratu. Przed zastosowaniem wymaga on rozcieńczenia wodą, zazwyczaj w stosunku 1:1. Dodanie do płukania koncentratu bez rozcieńczania może sprawić, że niezbyt dokładnie się rozpuści i tym samym nie do końca spełni swoje zadanie. Odpowiednio dobrany płyn do płukania tkanin to również taki, który spełnia oczekiwania stosujących go osób również pod względem zapachu, jaki nadaje tkaninom. Obecnie płyny zawierają odpowiednio dobrane składniki, które zapewniają trwałość zapachu na wiele tygodni.