złote pierścionki

Czy złoty pierścionek zaręczynowy to dobry pomysł?

Gdyby chcieć wybrać jedną, najważniejszą chwilę w życiu, to z pewnością wielu by odpowiedziało, że były to zaręczyny. Nic dziwnego, jest to bardzo stresująca i całkowicie zmieniające życie chwila. Nie jest zatem zaskoczeniem, że gdy trzeba wybrać pierścionek zaręczynowy, to sprawia to niejednemu mężczyźnie naprawdę wiele problemów. Jednym z najważniejszych jest odpowiedź na pytanie, czy złoty pierścionek zaręczynowy będzie odpowiedni?

Jaki pierścionek wybrać?

Podczas wybierania pierścionka zaręczynowego każdy zwraca głównie uwag na to, jaki ma posiadać on kamień. Oczywiście większość stawia na diamenty, lecz często spotyka się również inne kamienie szlachetne, takie jak szmaragdy czy też rubiny.
Niestety mało kto wie, że ogromne znaczenie posiada również to, z jakiego metalu pierścionek zostanie wykonany. Złote pierścionki zaręczynowe to raczej standard, lecz niewiele osób wie, czy złoto to na pewno dobry pomysł, a co najważniejsze, jaki powinien być jego kolor?

Jak dobrać złoto?

Najważniejszą sprawą jest oczywiście to, czy złoto to doby pomysł? Jak najbardziej tak, choć na uwadze trzeba mieć to, że nie będzie to oczywiście czyste złoto. Jest ono bowiem zbyt miękkie. Najczęściej na rynku występują pierścionki o określonej próbie, czyli zawartości złota. Zlote pierscionki proba 585 to zdecydowanie najczęściej wybierany typ.
Osobną jednak sprawą jest to, w jakim ma być wykonany pierścionek w kolorze złota. Oprócz standardowego żółtego może to być również model biały. Jest to jednak kwestia nie tradycji, lecz gustu, więc w tym wypadku sprawa jest raczej dowolna.