pierścionek z białego złota

Od czego zależy kolor pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek z białego złota, z żółtego, a może nawet połączenie obu tych wersji. Rynek jubilerski przygotowany jest na każdą możliwą ewentualność pod względem gustu partnerki, która ma zostać obdarowana pierścionkiem zaręczynowym. Często jednak pojawia się pytanie, od czego zależy kolor złota, z którego wykonany jest pierścionek zaręczynowy?

Pierścionki zaręczynowe białe złoto — dlaczego?

Każdy doskonale ze szkoły wie, że złoto, choć jest metalem bardzo rzadkim i przez to bardzo cenionym, to jednak jest niezwykle miękkie. Wystarczy dosłownie niewielki nacisk, aby się ono odznaczyło i zmieniło swój kształt. Z tego powodu, choć jest to kruszec niezwykle cenny, nie może być jedynym składnikiem biżuterii, ponieważ bardzo szybko by się niszczyła.
Żeby zachować piękny wygląd złota, a także nadać mu odpowiednią trwałość, łączy się je z innymi metalami, takim jak pallad, cynk, czy też nikiel. Zachowując odpowiednie proporcje, nadal ma się do czynienia z wyrobem złotym, lecz jednocześnie mocniejszym.

Pierścionek zaręczynowy białe złoto — dla kogo?

Dla kogo jednak odpowiedni będzie pierścionek wykonany z tak szczególnego koloru złota, jakim jest kolor biały? Komu przypadnie do gustu pierścionek z białego złota (zobacz ofertę Ergold) z dodatkiem rodu, bo to właśnie ta substancja odpowiada za charakterystyczny biały kolor? Poleca się go w sytuacji, gdy wybranka serca charakteryzuje się silną osobowością, bezkompromisowością, a także indywidualizmem. Takie kobiety często uważają, że pierścionki z żółtego złota są zbyt banalne, natomiast białe złoto będzie wyjątkowe i trafi w ich gust.