Sativa kontra indica – ważne różnice

Sativa i indica wykazują inne działanie. Każde rozwiązanie cieszy się sporym uznaniem na rynku. Istnieje sporo odmian, które bazują głównie na genach sativy lub też indici. Czym różni się sativa od indici? Jak wyglądają różnice sativa indica? O czym warto wiedzieć?

Sativa

Ten typ konopi nadaje się dla osób, które chcą żyć pełnią życia. Konopie sativa sprawiają, że stajemy się energiczni i pobudzeni. To sprawia, że artyści chętnie sięgają po sativy podczas tworzenia dzieł.

Nie zapominajmy o wysokiej zawartości THC. Plusem jest duża ilość pininu, który rozszerza oskrzela. To powoduje, że marihuana dobrze wpływa na pamięć i niweluje negatywne właściwości THC. Konopie rozpoznamy po lekkim i owocowym zapachu. Liście są jasne, długie i cienkie. 

Indica

Indica działa odwrotnie, niż sativa. Człowiek czuje się, jakby przenosił się do innego świata. Możemy się zrelaksować i zapomnieć o kłopotach. Indica https://panpestka.pl/product-category/sativaindica/ jest relaksacyjną marihuaną, dzięki której jesteśmy przykuci do fotela. Działanie tej odmiany jest krótsze, a po wszystkim człowiek myśli głównie o jedzeniu.

W tej sytuacji jesteśmy w stanie wyjeść wszystko z lodówki. Indica pozwala zasypiać spokojnie i spać bez problemu przez całą noc. Odmiana ma za zadanie ukoić ból i zwalczyć złe samopoczucie. Na uwagę zasługuje mocny i intensywny zapach, który przypomina mech lub ściółkę drzewną. 

Jak widać, indica i sativa znacząco się różnią. Wykazują odmienne działanie i mają spore grono zwolenników.