Ładowarka Milwaukee – przyda się na każdej budowie

W obecnych czasach, gdy dostęp do elektronarzędzi akumulatorowych jest powszechny i łatwy, są one bardzo często wykorzystywane na placach budowy. Dzięki nim nie musimy ciągnąć za sobą kilometrów kabli, co przy niepodłączonej jeszcze instalacji elektrycznej byłoby koniecznością. Musimy jednak regularnie uzupełniać energię w akumulatorach różnych urządzeń, które często różnią się od siebie parametrami. Ładowarka Milwaukee pozwala zapomnieć o tym problemie, ponieważ obsługuje wiele różnych standardów akumulatorów. Pozwala również na zastosowanie przyspieszonego procesu ładowania, co jest ważne gdy nie mamy chwili do stracenia.

Różne standardy napięć

Najczęściej w elektronarzędziach możemy znaleźć akumulatory o napięciach 12 V, 14.5 V oraz 18 V. Ładowarki dołączone do tychże urządzeń umożliwiają uzupełnianie energii tylko w tych bateriach, które są z nimi używane. Na placu budowy znajdziemy natomiast całe mnóstwo różnego sprzętu akumulatorowego, przez co potrzebne byłyby nam różne rodzaje stacji ładujących. Na szczęście możemy wykorzystać sprzęt od Milwaukee. Ładowarka tego producenta sama dostosowuje się do wykrytego typu napięcia podłączonej baterii i dokonuje ładowania w bezpieczny sposób.

Przyspieszenie ładowania

ładowarka milwaukee

Nie zawsze jesteśmy w stanie uzupełnić energię w bateriach do pełna na czas. Powoduje to, że wkrętarka bądź wiertarka której własnie używamy może wymagać odłożenia na półkę na kilka godzin, zanim akumulatory znów będą gotowe do dalszej pracy. Korzystając z ładowarki Milwaukee możemy znacznie skrócić ten czas, dzięki temu że urządzenie dostarcza znacznie wyższy prąd do baterii. Dla bezpieczeństwa stale monitorowana jest temperatura akumulatora, by ten nie uległ przegrzaniu i uszkodzeniu. W ten sposób nie musimy przerywać raz rozpoczętej pracy na długi czas, czekając długie godziny aż baterie naładują się w standardowej ładowarce, dołączonej do danego sprzętu.