na popękane pięty krem

Krem na pękające pięty – co powinien mieć w składzie i jak go stosować?

Popękana skóra pięt jest częstym problemem, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Okazuje się bowiem, że nasz skóra na stopach jest narażona na wiele, niekorzystnych czynników jak np. pot lub bakterie. W efekcie może pojawić się grzybica czy inne schorzenia, które mogą doprowadzić do tego, że nasza skóra będzie boleśnie pękać. Wówczas jedynym rozwiązaniem okazuje się krem na pękające pięty. Jednak co powinien mieć w składzie najlepszy preparat i jak można go stosować?

Co powinien mieć w składzie najlepszy krem na popękane pięty?

Krem na pękające pięty jest kosmetykiem, który pomoże nam uratować nasze stopy i sprawić, że skóra na piętach będzie prezentowała się spektakularnie. Jednocześnie w drogeriach, a także w aptekach możemy znaleźć maksymalnie zróżnicowane kremy na popękane pięty, które różnią się przede wszystkim zawartością składników aktywnych. Co więc powinna mieć w składzie maść na pękające pięty? Otóż:

  • glicerynę – jest to substancja o silnie nawilżającym i jednocześnie regenerującym działaniu. Krem na pękające pięty z gliceryną w składzie szybko także doprowadzić do zaniku pęknięć.
  • panthenol – to również silnie nawilżająca substancja, którą powinna mieć w składzie maść na pękające pięty.
  • substancje przeciwgrzybicze – nie da się ukryć, że pękająca skóra na piętach najczęściej wynika z zaatakowania skóry przez grzyby. Wobec tego kremy na popękane pięty powinny również posiadać w swoim składzie szereg substancji, które pomogą walczyć z pasożytniczą infekcją.

Tak wybrany krem na pękające pięty powinien szybko i skutecznie pozwoli także załagodzić dyskomfort podczas chodzenia, który spowodowany jest nadmiernie pękającą skórą. 

kuracja do pięt

Jak prawidłowo stosować krem na pękające pięty?

Popękana skóra na piętach wymaga specjalnego podejścia i niezwykle drobiazgowej opieki. Oczywiście ważne jest także odpowiednie stosowanie kremu. Okazuje się, że maść na pękające pięty powinna być nakładana regularnie – zgodnie z zaleceniami producenta preparatu. Najczęściej to około 2 – 3 razy dziennie lub nawet częściej, w zależności od potrzeb. Co więcej, warto również pamiętać, że same kremy na popękane pięty nie będą wystarczające. Konieczne jest także zadbanie o odpowiednią higienę stóp. Warto więc wykonywać delikatne peelingi złuszczające, a co więcej, warto dbać także o regularną zmianę skarpetek i wykorzystywanie przewiewnego i oddychającego obuwia. W ten sposób – oczywiście także przy pomocy kremy – szybko i skutecznie zapomniemy o pękającej i przesuszonej skórze na piętach.