Czy warto mieć pegi w hulajnodze wyczynowej

Czy warto mieć pegi w hulajnodze wyczynowej?

Pegi to element, który kojarzy się przede wszystkim z rowerami typu BMX. To właśnie tam pozwala na wykonywanie tzw. grindów na poręczach, czy murkach, jakie spotkać można w skateparku. W zasadzie jazda na hulajnodze zbliżona jest pod kątem rodzaju tricków, jak też ich nazewnictwa do jazdy wyczynowej na BMX. Nic dziwnego, poza samym nazewnictwem, pojawiają się także podobieństwa, jak właśnie pegi. Jaka jest ich rola i czy faktycznie są potrzebne?

Czy warto kupić pegi do hulajnogi?

W zasadzie konstrukcja hulajnogi, czyli jej blat, umożliwiają wykonywanie tzw. grindów. Jest to możliwe tak samo na rurkach, jak też murkach do tego przystosowanych. Nie oznacza to, że pegi do hulajnogi wyczynowej nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie. Dodają do jazdy sporo zabawy, pozwalają na kreatywność, a przede wszystkim ułatwiają naukę tricków, które wykonuje się grindboxach. Wszystko dlatego, że ułatwiają utrzymanie balansu w trakcie robienia ewolucji. Dobrej jakości pegi do hulajnogi wyczynowej znajdziesz pod adresem https://movino.com/pl/pegi-do-hulajnogi-wyczynowej/.

pegi do hulajnogi wyczynowej

Ile pegów kupić do hulajnogi?

W wielu przypadkach tak samo riderzy BMX, jak też Ci, którzy jeżdżą na hulajnogach korzystają z jednego zestawu pegów. Czyli do swojego sprzętu montują dwa pegi po wybranej przez siebie stronie. Natomiast to, po której mają się znaleźć faktycznie pozostaje kwestią gustu. Na początek można sprawdzić, z której stronie wygodniej jest wykonywać dane ewolucje. Trzeba pamiętać, iż jest to kwestia zawsze indywidualna i warto wybrać taką, przy której osoba czuje się najpewniej.

Nie oznacza to, że pegów nie można zamontować po obu stronach. Tak naprawdę zwiększa to zakres tricków, które można wykonywać na przeszkodach bez względu na ich usytuowanie, czy orientację. Warto jednak mieć na uwadze, że dodatkowe elementy wpływają także na całkowitą wagę hulajnogi, a same pegi mogą wpływa na to, w jaki sposób wykonuje się inne ewolucje, związane ze skokami i obrotami hulajnogą, czy ciałem.