Alternatywne metody radzenia sobie z syndromem zimnych stóp

Nie jest łatwo poradzić sobie z problemem zimnych stóp. Jednak, gdy się próbuje jakoś uporać się ze swoim defektem, zawsze znajdzie się jakieś sensowne rozwiązanie.

Jak sobie poradzić z syndromem zimnych stóp poza domem?

Po pierwsze należy wybrać ocieplane skarpety. Mogą być one wykonane z bawełny lub jakiegoś innego tworzywa zatrzymującego ciepło. Po drugie nie zaszkodzi mieć butów z ocieplaczem w środku. Delikatnego kożuszka i tak nie będzie widać, a nasze stopy zyskają przyjemną, miękką i co najistotniejsze, skuteczną ochronę. Po trzecie powinno się do butów dobrać grubsze legginsy lub getry.

Panom gorąco poleca się noszenie dwóch par skarpet naraz. Trzeba jednak pamiętać, by dobrać je w ten sposób, aby nie uciskały one w bucie stopy, bo to wpływa na jakość krążenia obwodowego.

Na powietrzu można też nieco sobie pobiegać lub potruchtać w miejscu, aby rozgrzać choć trochę zimne stopy. Ruch, jak nietrudno zgadnąć, to najlepsza forma aktywacji w takich okolicznościach zgrabiałych palców u rąk oraz stóp.

A co można zrobić w domu, aby rozgrzać zimne stopy?

Po pierwsze najprostsza czynność pod słońcem, czyli podkręcić kaloryfer. Stopom wzrost temperatury w pomieszczeniu i przyłożenie ich do gorącego grzejnika najzwyczajniej w świecie pomoże. Posłużyć się można również sposobem znanym od pokoleń. A chodzi po po prostu o nakrycie się ciepłym, grubym kocem i zaczekanie, aż stopy się same rozgrzeją.

Ponadto niegłupim pomysłem jest też przyłożenie sobie do zziębniętych nóg termoforu z gorąca wodą. To przyniesie stopom odczuwalną ulgę i na pewno sprawi, że prędzej się rozgrzeją. W ostateczności w mieszkaniu można sobie po prostu potańczyć i poćwiczyć i w ten sposób wymusić w żyłach lepsze krążenie.

A czy istnieją jeszcze jakieś inne metody?

Ależ oczywiście. Na przykład trafionym pomysłem jest zaparzenie sobie herbaty z dodatkiem soku malinowego. Ma on silnie rozgrzewające właściwości. A do tego genialnie smakuje. Podobne działanie ma napar z lipy. Stosowały go już nasze babcie i bardzo go sobie chwaliły. A to dlatego, że ma on mnóstwo prozdrowotnych właściwości.

Tym bardziej odważnym pacjentom z syndromem zimnych stóp na pewno do gustu przypadną lecznicze nalewki. Nimi da się nie tylko pobudzić sobie lepsze krążenie krwi w obrębie stóp, lecz także mocno poprawić humor i ogólne samopoczucie. Jak widać, jest wiele alternatywnych sposobów, by poradzić sobie z problemem zimnych stóp. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć, aby w końcu wybrać dla siebie coś idealnego i relaksującego.