Reklama
  • Poniedziałek, 8 lutego 2016 (11:00)

    Ślub z rozsądku?

Z rozsądku wcale nie oznacza „z wyrachowania”. Podejmując decyzję o ślubie, trzeba kierować się uczuciami.

Wyszła za mąż z rozsądku? To okropnie smutne! – myślisz, dowiadując się, że kolejna koleżanka podjęła decyzję o złączeniu swojego losu z mężczyzną, którego dobrze zna, ale bardziej lubi, niż kocha. Ty byś tak nie mogła.

Uważasz, że sympatia to za mało, aby przejść z kimś wspólnie przez życie. A wiesz, o czym mówią pary, które przeżyły razem 50 lat? O sile przyjaźni, wzajemnym szacunku i poczuciu humoru. To one dawały im siłę w najtrudniejszych chwilach, ratowały w momentach nudy czy zwątpienia. 

Reklama

Oczywiście miłość – ta romantyczna, namiętna, ognista siła – to piękne uczucie, bez niej świat byłby uboższy. Czasem jednak, choć tak bardzo jej wypatrujemy, nie przychodzi. Co wtedy? Załamać się, poddać zwątpieniu?

Nie! Trzeba docenić to, co się ma: przyjaźń, która może być bazą dla pięknego, pełnego i trwałego związku z drugim człowiekiem. Zdarza się też – i to, jak pokazują badania, wcale nie tak rzadko, że z przyjaźni rodzi się miłość. 

Jeśli więc jest obok ciebie mężczyzna, którego lubisz i szanujesz, ale nie myślisz o wspólnym życiu, bo „bez miłości nie ma sensu”, przemyśl to. Na początek spróbuj się zastanowić: Czy to dobry kandydat na męża? Idealny kandydat to mężczyzna, którego dobrze znasz.

Wiesz, jak zachowa się w określonej sytuacji. To człowiek, któremu możesz powiedzieć wszystko, i wiesz, że nic go nie zdziwi. Możesz też przy nim milczeć, jeśli nie masz ochoty na rozmowę. To ktoś, przy kim po prostu możesz być sobą.  

Czy z nim będziesz się czuła bezpieczna? We dwoje łatwiej radzić sobie z codziennością, partner to także wsparcie w trudnych chwilach, np. gdy pojawia się choroba. Ale bezpieczeństwo to także kwestie finansowe.

Nie obawiaj się zimnej kalkulacji, wyliczeń. Pamiętaj, że chodzi o twoją przyszłość. Jak będzie wyglądało wasze wspólne życie? Nie idź na żywioł, niczego nie zostawiaj przypad­kowi, nie wierz, że „z czasem się ułoży”. Zanim powiesz „tak”, cierpliwie przedyskutujcie wszelkie kwestie, nie przemilczając tych trudnych.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Nie | ślub | W.E.

Zobacz również

  • Jak najmniej wątpliwości Powiedz mężowi, co cię czeka. W przeciwnym razie będzie szukał informacji w inter- necie, a tam znajdzie same złe wieści. Uspokojony przez ciebie, będzie mógł... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.