Reklama
  • Piątek, 15 stycznia 2016 (08:00)

    Mąż nie chce iść na badania

Mąż już wcześniej znacznie przytył, ale teraz lekarka zasugerowała mu zbadanie poziomu cukru. Podejrzewa cukrzycę. Zaczął się awanturować, że jest zdrów jak ryba. Przypomniałam mu o nadciśnieniu, które zdiagnozowano u niego już pięć lat temu. Ale on unika nawet rozmowy o lekarzu... Jego dzieci z pierwszego małżeństwa oskarżają mnie, że nic nie robię. Powinnam go zmusić do badań. Tylko jak? Nic nie skutkuje. Krystyna (56 l.)

Dorota Krzywicka odpowiada: Wiele możesz zrobić za męża: umówić wizytę u lekarza, wykupić mu przepisane leki, pilnować dawkowania... Nie pozwól jednak przerzucić na siebie odpowiedzialności za wszystko, czego nie robi twój mąż.

Jeśli dzieciom tak zależy na jego zdrowiu, niech zwrócą się bezpośrednio do niego. Jeśli stworzycie jednomyślną „grupę nacisku”, to może łatwiej będzie przełamać jego opór?

Reklama

Możesz im również obiecać, że zrobisz wszystko, co w twojej mocy, by wspomóc leczenie. Ale już na wizytę do lekarza mąż musi pójść osobiście.

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:Rota | Nie | badania

Zobacz również

  • Z mężem bardzo oddalamy się od siebie. W moim życiu rok temu pojawił się Jan. Do niczego między nami nie doszło, ale wiem, że chciałby się ze mną związać. Co robić? Agata z Torunia więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.