Reklama
  • Środa, 24 sierpnia 2016 (13:00)

    Mąż chce wyjechać na urlop beze mnie

Odkąd dzieci się usamodzielniły, wszystkie urlopy spędzaliśmy z mężem we dwoje. Jeździliśmy nad morze lub nad jezioro. Wracaliśmy zadowoleni. Tak mi się przynajmniej wydawało… W tym roku mąż oświadczył, że dość ma leżenia na plaży i chce na 10 dni wyjechać w góry z kolegami na męską wyprawę. Zrobiło mi się przykro. Nigdy wcześniej nie mówił, że jest niezadowolony. Czy powinnam się zgodzić na wyjazd beze mnie? Joanna (52) z Wąbrzeźna

Anna Garbiec: Pani Joanno, to zrozumiałe, że jest Pani przykro z powodu pomysłu męża. Jeśli przez wiele lat wspólnie spędzaliście urlop i nagle okazało się, że on nie do końca był zadowolony, mogła Pani poczuć się zaskoczona i dotknięta.

Warto powiedzieć o tym mężowi i zapytać, dlaczego do tej pory milczał. Możliwe, że dzięki tej rozmowie dowie się Pani więcej o jego potrzebach i marzeniach. Może mąż chce sprawdzić, jaką ma kondycję, czy da radę przemierzyć wyznaczony szlak. Pani także powinna mówić mu o swoich oczekiwaniach.

Reklama

Zaproponować, abyście częściej o nich rozmawiali. Nie przemilczali tego, co Wam się nie podoba w związku. Radzę też spojrzeć na zaistniałą sytuację jak na szansę. Jeśli jesteście zgodnym, kochającym się małżeństwem, spędzenie części urlopu oddzielnie na pewno Wam nie zaszkodzi. Przeciwnie, może wyjść na dobre.

Pani również będzie miała okazję spróbować czegoś nowego. Proponuję zaplanować ciekawą wycieczkę z przyjaciółką lub z kimś z rodziny, wykupić zagraniczny kurs językowy albo turnus w ośrodku SPA. Rozłąka sprawi, że zatęsknicie za sobą. A po powrocie będziecie mogli podzielić się wrażeniami, nowymi doświadczeniami i zyskacie ciekawe tematy do rozmowy.

Zobacz również

  • Mój mąż zachorował na raka. Na szczęście wykryto go szybko i teraz, po leczeniu, lekarze mówią, że jest dobrze. Wcześniej nasze życie nie było udane. Mąż popijał, nie interesował się domem i... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.