Reklama
  • Środa, 8 marca (13:05)

    Szansa na lepsze relacje

Od 35 lat jesteśmy małżeństwem, ale od dawna nic nas nie łączy. Prawie ze sobą nie rozmawiamy. Chciałabym to zmienić, mieć obok kogoś, z kim można podyskutować. Mąż jednak najwyraźniej nie czuje takiej potrzeby, a sama przecież nic nie zmienię…   Justyna (57) ze Słupska

Anna Garbiec: Pani Justyno, Wasze małżeństwo na pewno nie zawsze wyglądało tak jak dziś. Coś Was przecież połączyło, skoro postanowiliście iść razem przez życie. Może były to wspólne wartości, zainteresowania, pasje, może coś innego. Warto odszukać te wspomnienia i zastanowić się, co z nich przetrwało.

To prawda, że do zmiany potrzebna jest dobra wola i wysiłek obu stron. Jednak zawsze warto zaczynać od siebie. Proszę się zastanowić, co mogłaby Pani zrobić lub powiedzieć inaczej, aby nawiązać kontakt z mężem.

Reklama

Radzę zachęcać go do rozmowy, proponować wspólne wyjście z domu. Jeśli to nic nie da, przynajmniej będzie Pani miała poczucie, że zrobiła wszystko, aby zmienić Waszą sytuację na lepsze.

Mgr Anna Garbiec specjalizująca się w psychologii społecznej

Zobacz również

  • Mój mąż zachorował na raka. Na szczęście wykryto go szybko i teraz, po leczeniu, lekarze mówią, że jest dobrze. Wcześniej nasze życie nie było udane. Mąż popijał, nie interesował się domem i... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.