Reklama
  • Piątek, 2 września 2016 (13:00)

    Mój mąż jest uparciuchem. Czy można go jakoś przekonać do ustępstw

Pozytywny przekaz

Chwal i zachęcaj, zamiast krytykować. Naprawdę niewielu mężczyzn dobrze reaguje na najmniejszy przejaw krytyki. Większość natomiast uwielbia być chwalona i doceniana – nawet za byle drobiazg.

Reklama

Jeżeli więc chcesz, by w przyszłości twój mąż był bardziej skłonny do jakichkolwiek ustępstw, już teraz zacznij zauważać te obecne. Zgodził się pojechać z tobą do twojej mamy? Powiedz, że jesteś wdzięczna i może przygotuj ulubione danie na obiad? Utrwalisz dobre wspomnienie.

Więcej stanowczości

Ustal swoje priorytety i ich broń. Często, dla tzw. świętego spokoju, nie podejmujemy w ogóle dyskusji, przyjmując argumenty męża. To pozwala uniknąć konfliktu.

Choć niemiła, kłótnia jest jednak wskazana w kwestiach, które uznajesz za kluczowe. Bezpieczeństwo dzieci, zdrowie rodziny, stabilność finansowa – to tylko niektóre sprawy, w których uległość jest absolutnie niewskazana.

Sprytne negocjacje

Zacznij od szczegółu, meritum zostaw na później. Zamiast przysłowiowego kopania się z koniem, zastosuj psychologiczny trik. Nie dyskutuj z mężem, czy np. w ogóle jechać do znajomych na działkę, ale spytaj, o której nie będzie korków lub co będzie tam robił.

Może się okazać, że zanim się spostrzeże, zmieni zdanie i postąpi zgodnie z twoją wolą.

Skąd to się bierze?

Mężczyźni uciekają od trudnych emocji. Za uporem twojego męża, by np. nie robić kontrolnych badań, może stać lęk przed złą diagnozą, obawa przed utratą wizerunku niezniszczalnego twardziela, etc.

Sam z siebie nigdy tego nie wypowie, dlatego pytając o pobudki odmowy, od razu podsuń te najbardziej prawdopodobne. Jest duża szansa, że mąż przyzna ci rację, a stąd tylko krok do rozwiązania problemu.

Kropla drąży skałę

Mimochodem nawiązuj do drażliwej kwestii. Mąż nie chce iść na badania lekarskie? Gdy tylko będzie to możliwe, wspominaj o przychodni (np. jest tam nowy lekarz, krócej czeka się na wizytę itp.). Dzięki temu trudna kwestia nie będzie już tematem tabu.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Rozstaliśmy się po 25 latach małżeństwa. Na początku byliśmy w sobie bardzo zakochani, a gdy pojawiły się dzieci, zaczęły się problemy życia codziennego – zaczęła Basia, moja dzisiejsza... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.