Reklama
  • Czwartek, 15 września 2016 (13:10)

    Mąż oddala się ode mnie

Kiedyś zawsze mieliśmy z mężem o czym rozmawiać. Teraz prawie nie odzywamy się do siebie. Wieczorami sprzątam, gotuję obiad na następny dzień, a mąż czyta gazetę albo ogląda telewizję. Dorosłe już córki są zajęte własnymi sprawami. Brakuje mi dawnej bliskości z mężem. Jak ją przywrócić?   Sylwia (48) z Koszalina

Anna Garbiec: Pani Sylwio, jeśli kiedyś byliście sobie naprawdę bliscy, to znów może tak być. Ale w Waszym małżeństwie nic się nie zmieni, jeśli nie zaczniecie nad tym pracować.

Gdy dzieci były małe, zapewne one były tematem Waszych rozmów. Jednak zanim się pojawiły, też nie nudziliście się ze sobą. Proszę sobie przypomnieć, o czym wtedy rozmawialiście, gdzie bywaliście… Proponuję do tego wrócić.

Reklama

Powinna Pani porozmawiać z mężem i powiedzieć mu o swoich spostrzeżeniach, zapytać, co on o tym myśli. Może także odczuwa tęsknotę za dawną bliskością. Jeśli chcecie ożywić Wasze relacje, wyłączcie wieczorem telewizor, rozmawiajcie, planujcie wspólne wyjścia, urlopy, spotkania.

Zobacz również

  • Po latach mąż przyznał się do zdrady

    Przeżyliśmy ze sobą 30 lat. Bywało różnie, ale ostatecznie zawsze potrafiliśmy się dogadać – zaczęła Joanna. – Nasze dzieci dorosły, przed dwoma laty córka zaszła w ciążę. Cieszyliśmy się, że... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.