Reklama
  • Środa, 6 kwietnia 2016 (13:05)

    Mąż buja w obłokach

Od trzech lat szuka pracy. Ma kwalifikacje, ale... Jak- by nie wyrósł z krótkich spodenek. Nigdy nie dbał o wygląd – ma długie włos- sy, chodzi w sportowo-wojskowych ciuchach. Próbo- wałam go uświadomić, że wygląd ma wpływ na to, jak go widzą. Nie wszystkim może się podobać... Ale on tego nie przyjmuje do wiadomości. „Taki już jestem" – kończy rozmowę. Nie wiem, co począć. Żyjemy tylko z mojej pensji, już nie daję rady... Joanna (34 l.) Dorota Krzywicka odpowiada:

Rozmowa o pracę wymaga specjalnej oprawy, by potencjalny pracodawca nie poczuł się zlekceważony. I mógł skupić się na tym, co mówi kandydat. Weź męża na zakupy. Wybierz mu komplet odzieży, który będzie pasował na każdą rozmowę rekrutacyjną.

Wytłumacz mu, że jeśli go przyjmą i da się poznać jako świetny fachowiec, to może z czasem nikt nie będzie zwracał uwagi na to, czy ma spodnie moro, czy zaprasowane w kant. Ale na razie niech się tak ubierze, żeby nie przekreślać swoich szans od razu na wejściu!

Reklama

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:Joanna | "Joanna" | Rota

Zobacz również

  • Jak najmniej wątpliwości Powiedz mężowi, co cię czeka. W przeciwnym razie będzie szukał informacji w inter- necie, a tam znajdzie same złe wieści. Uspokojony przez ciebie, będzie mógł... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.