Reklama
  • Środa, 25 maja 2016 (13:05)

    Małżeństwo. Nie wiem, jak się porozumieć

Z mężem mamy inne spojrzenie na finanse, co jest zarzewiem sporów. On wydawałby więcej i cieszył się życiem, ja chcę oszczędzać. Ostatnio kupił mi drogi prezent, a ja skomentowałam to, że jest rozrzutny. Powiedział, że ma dosyć, obraził się i teraz nie rozmawiamy ze sobą. Agnieszka z Jasła

Reklama

Nie pozostaje Wam nic innego, jak podejmować próby, by spotkać się gdzieś w połowie drogi. Zastanów się, w których sytuacjach byłabyś gotowa odpuścić i pozwolić mężowi swobodnie wydawać pieniądze, a gdzie chciałabyś oszczędzać. Następnie porozmawiaj z nim.

Powiedz, że jest Ci bardzo przykro, że sprawy między Wami tak się potoczyły.

Podziękuj za prezent i daj mu odczuć, że doceniasz jego gest. Wytłumacz, co czujesz, opisz niepokój, jaki towarzyszy Ci gdy wydajecie za dużo.Zapewnij, że zależy Ci na tym, by mąż czuł się swobodnie i zaproś go do rozmowy o finansach.

Być może dobrym pomysłem byłoby ustalenie kwoty, którą moglibyście regularnie odkładać na tzw. czarną godzinę.

Inne rady

Uwzględnij to, że Twoje poglądy niekoniecznie muszą być lepsze od tych, które prezentuje Twój mąż. Unikaj w rozmowach z nim obraźliwych sformułowań, typu: „rozrzutnik”, „szastanie kasą” itp. W trakcie ustaleń z partnerem staraj się być konkretna. Nazwijcie obszary, co do których zgadzacie się, by zacisnąć pasa i te, gdzie możecie zaszaleć.

Na żywo
Więcej na temat:Nie | WAM | WAMI | Agnieszka | IEM

Zobacz również

  • Jak najmniej wątpliwości Powiedz mężowi, co cię czeka. W przeciwnym razie będzie szukał informacji w inter- necie, a tam znajdzie same złe wieści. Uspokojony przez ciebie, będzie mógł... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.