Reklama
  • Poniedziałek, 17 października 2016 (08:00)

    Gdy on Cię zdradza

Nierzadko o niewierności małżonka żona dowiaduje się ostatnia. I to często po wielu latach. Ale czy zawsze musi to oznaczać rozstanie?

Może między Izą (53) i jej mężem już dawno nie było uniesień, ale mieli troje dzieci i żyli zgodnie. Na ich dobrobyt pracował głównie mąż, więc Iza ze zrozumieniem przyjmowała jego rzadką obecność w domu. Gdy dowiedziała się, że od kilku lat ma inną kobietę i w zasadzie drugie życie, jej świat runął w gruzach.

« Otwórz oczy. Nie wpadaj w panikę. Rozpacz nie pozwoli Ci racjonalnie myśleć, a miłość zamieni się w nienawiść. Mimo bólu pozwól partnerowi, by wyjaśnił sytuację. Na którymś etapie życia się pogubiliście. Bez próby zrozumienia tego, trudno będzie Wam się porozumieć.

Reklama

«Zrób bilans. Każesz mu się wyprowadzić – to naturalna reakcja. Takie ostentacyjne wystawienie faceta za drzwi działa często jak zimny prysznic. Oddalenie, zaburzenie dotychczasowego rytmu, może być ożywcze dla Was obojga. W pojedynkę łatwiej przemyśleć, co możecie zyskać, a co stracić.

«Nie bądź naiwna. Dajcie sobie czas na przemyślenia, bo po takim trzęsieniu ziemi nie ma co udawać, że od jutra uda się zacząć nowe życie. Jeśli mąż zapewnia, że kocha tylko Ciebie, słowa te traktuj z rezerwą. Nawet gdy pragniesz, by wszystko było jak dawniej, to pamiętaj, że to „dawniej” zaprowadziło Cię donikąd.

«Daj mu szansę. Gdy zdecydujesz się przebaczyć, jasno określ reguły gry. I wymagaj, by za słowami szły czyny. Wyznaczcie sobie czas próby, np. pół roku. Pamiętaj, że to nie ma być odkupywanie winy przez małżonka. Nic nie dzieje się bez przyczyny i Ty też staraj się naprawić Wasz związek.

«Buduj z wiarą. Jeśli uda Wam się zacząć na nowo, nie wracaj do tego, co było. Poruszanie tej kwestii przy każdej sprzeczce może skończyć się rozstaniem. Patrz w przyszłość i staraj się jeszcze lepiej poznać człowieka, z którym spędziłaś kawał życia.

Na żywo

Zobacz również

  • Z mężem bardzo oddalamy się od siebie. W moim życiu rok temu pojawił się Jan. Do niczego między nami nie doszło, ale wiem, że chciałby się ze mną związać. Co robić? Agata z Torunia więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.