Reklama
  • Piątek, 11 listopada 2016 (08:05)

    Czeka mnie szpital. Jak o tym powiedzieć mężowi, by mnie wspierał?

Reklama

Jak najmniej wątpliwości

Powiedz mężowi, co cię czeka. W przeciwnym razie będzie szukał informacji w inter- necie, a tam znajdzie same złe wieści. Uspokojony przez ciebie, będzie mógł skupić się na tobie, zamiast ma swoich obawach.

Nie tylko rodzina

Żyjemy wśród ludzi. My dla nich, oni dla nas. Zapewne zabrzmi to patetycznie, ale coraz bardziej słabną między nami więzi – i te rodzinne, i te przyjacielskie. Zarobieni, zmęczeni, oduczyliśmy się odsłaniać przed drugim człowiekiem.

Skąd – nawet najlepsza – przyjaciółka ma wiedzieć, że wieczorami drżysz ze strachu przed szpitalem, skoro pokazujesz jej swoją opanowaną, spokojną twarz? Otwórz się, bo wszyscy na tym zyskacie: ty – dodatkowe wsparcie, ona – świadomość, jak jest dla ciebie ważna, mąż – pewność, że nie jest jedynym, który ci pomaga.

Prawo do słabości

Daj mu się wykazać. Po latach życia w związku na pewno jesteś świadoma, że niewielu mężczyzn wie, czego oczekują od nich partnerki. Dlatego po prostu powiedz mężowi, że jest ci źle, że odczuwasz lęk.

Ale uwaga! Kluczowym jest podsunięcie mu, co powinien zrobić, aby ci pomóc. Chcesz, by cię przytulił? Porozmawiał? Poproś o to! I nie miej pretensji, że sam na to nie wpadł…

Obawy?

To normalne Ty się denerwujesz, twój partner także. To zrozumiałe, że odczuwasz lęk – każdy pobyt w szpitalu go powoduje. Tym bardziej masz więc prawo oczekiwać od męża wsparcia. To przecież facet, opoka! Tyle, że... on także się boi, a uważa, że nie powinien tego okazywać. Daj mu chwilę na pogodzenie się z nową sytuacją.

Stopniowe oswajanie mimochodem, bez emocji

Mężczyźni nienawidzą zmian. Zwłaszcza dużych i nagłych. Twój mąż łatwiej zniesie rozłąkę z tobą (i związane z tym napięcie oraz dodatkowe obowiązki, np. opiekę nad dziećmi, wnukami), jeśli wcześniej zaczniesz napomykać o tym, co cię czeka.

Jeśli będziesz opowiadać o tym, jak o czymś przejściowym, jest szansa, że zareaguje możliwie spokojnie i zacznie układać sobie plan odnalezienia się w nowej sytuacji.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Po latach mąż przyznał się do zdrady

    Przeżyliśmy ze sobą 30 lat. Bywało różnie, ale ostatecznie zawsze potrafiliśmy się dogadać – zaczęła Joanna. – Nasze dzieci dorosły, przed dwoma laty córka zaszła w ciążę. Cieszyliśmy się, że... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.